Hakkımızda


1968'den günümüze
Hikayemiz..

1968 yılında Oruçoğlu Ailesi tarafından bitkisel yağ üretimi sektörüne 6 ton/gün kapasite ile adım atan Oruçoğlu Yağ, bugün 1000 ton/gün yağlı tohum işleme, 300 ton rafine yağ üretimi, 600 ton/gün küspe üretimi kapasitesine ulaşarak sektörün öncü ve entegre bir kuruluşu haline gelmiştir.
72 bin m2 alan üzerine kurulu olan Oruçoğlu Yağ tesisi, 30 bin m2 kapalı alana sahiptir. İhtiyacı olan hammaddeyi yurt içinden tedarik etme hedefiyle Güney, Orta ve İç Anadolu ile Karadeniz bölgelerindeki çiftçilerle direkt temasa geçen Oruçoğlu Yağ, gerektiğinde üretim için destek olarak ekilen tüm ürünlerin satın alınmasını garanti etmektedir. Bu yaklaşımdan hareketle, Oruçoğlu markası, ulusal tarımın gelişmesi konusunda payına düşen görevleri yerine getirmek için de var gücüyle çalışmaktadır.
Dubai’de kurulu bir Türk şirketi olan Hakan Agro tarafından 2016 yılında satın alındıktan sonra gücüne güç katan Oruçoğlu, 50 yılı aşkın tecrübesini bitkisel yağ üretim sektörünü gelenekten geleceğe taşımak için yenilikçi çalışmalarıyla harmanlamaktadır. Tüm bu titiz çalışmalar ve atılımlar sayesinde kapasitesi, cirosu, iç ve dış piyasa satışları ile istihdamının hızla artmasının sonucunda 2019 yılında ISO sanayi kuruluşları içinde Türkiye’de ilk 700 şirket arasına girmeyi başarmıştır.
Oruçoğlu Yağ, üretim, ambalajlama, kalite, AR-GE ve inovasyon çalışmalarında ilkleri gerçekleştirmiştir. Türkiye’de ilk kez Omega-3 ilaveli Ayçiçek yağını üretirken aynı zamanda bu yenilikçi ürünün ambalajı ile dünya ambalaj ödülü olan World Star ödülünü kazanmıştır. Dünya çapında lider bir marka olma hedefiyle tüketici ihtiyaçlarını ön planda tutan Oruçoğlu, sektördeki birçok ulusal ve uluslararası belge ve sistemi hayata geçirmek ve bu sistemleri süreçlerine başarıyla entegre etmek için çalışmaktadır. Kalite politikası gereği, müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilecek en doğru ürünü, gıda güvenliği kurallarına uygun olarak hatasız ve kayıpsız şekilde bir defada üretmeyi hedefleyen Oruçoğlu Yağ, bu hedeften hareketle ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun çevre ve iş sağlığı güvenliği politikaları oluşturmuş ve bu politikaların tüm çalışanlar tarafından titizlikle uygulanmasını öncelikli kurumsal ilkesi olarak benimsemiştir.

Vizyonumuz

Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tüm faaliyetlerini ulusal ve uluslararası kabul görmüş standartlarda yürütmeyi felsefe edinmiş daima tüketici ihtiyaçlarını ön planda tutan, Türkiye ve Dünya çapına yayılmış markaları ile lider bir gıda firması olmayı vizyon edinmiştir.

Misyonumuz

Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tüketici ihtiyaçlarını doğru tespit ederek, insanların beslenme kalitesine önem vererek, teknolojisini geliştirerek, Ar-Ge çalışmalarını temel alarak her açıdan ulusal ve uluslararası kabul gören bir şirket olarak ürünlerinde Oruçoğlu alışkanlığı yaratarak ve bunları kalite ve gıda güvenliği standartları doğrultusunda sürekli eğitim ile destekleyerek bulunduğu iç ve dış pazarlarda daima lider olmayı hedefleyerek ve optimum kar hedefi koyarak misyonunu oluşturmuştur.

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikası

Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi her zaman müşteri ihtiyaç ve beklentilerini esas alarak girdi, proses ve çıktılarda bir defa da ve daima doğru ilkesine uygun olarak faaliyetlerini yürütür.
Üst yönetimin koyduğu hedeflerle eğitim, ürün güvenirliği, temizlik, hijyen ve çalışma ortamı iyileştirmesi gibi konuları temel felsefe edinerek nihai olarak müşteri memnuniyetini hedefler.
Kuruluşumuz kalite ve gıda güvenliği projelerinin uygulanmasında ulusal ve uluslararası standartlara uymayı taahhüt eder.

Çevre Politikası

Firmamız olarak hizmetlerimizden kaynaklı katı atıklarımızı en uygun şekilde bertaraf etmek ve her zaman çevreye ve insana saygı duyarak çevreye rahatsızlık vermeden sürekli ve sürdürülebilir kalkınma prensibiyle siz müşterilerimize hizmet vermek,
Mevcut yasal yönetmelik ve mevzuatlara uyarak çalışmak ÇEVRE POLİTİKAMIZDIR.

İSG Politikamız

Yürürlükteki İş Sağlığı Güvenliği Kanun, Yönetmeliklere ve OHSAS 18001 İSG Sistem Standartlarının Gereklerine Uymak, Bütün Faaliyetlerimizde Sürekli İyileşme ve Gelişmeyi Sürdürmek, İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi Uygulanırken Müşterilerimiz de Dahil Olmak Üzere Tüm Paydaşlarımızın Beklentilerini Dikkate Almak, Kazalara Sebebiyet Verebilecek Tehlikeli Ortamların Oluşmasını Engellemek ve Mevcut Tehlikeli Ortamları Ortadan Kaldırmak..