Bitkisel sıvı yağ üretiminde sektörün öncü firmalarından biri olan Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş. 1968 yılında çalışmaya başlayan küçük bir atölye iken bugün 30.066 m2 kapalı olmak üzere toplamda 71.153 m2 alana sahip entegre bir üretim tesisine dönüşmüştür. Bu gelişim ile paralel olarak yarım asırlık yolculuk sonucunda Oruçoğlu Yağ sektöründe Anadolu'nun lideri konumuna gelmiştir.

 

1968 yılında 6 ton/gün yağ işleme kapasitesi ile Afyon şehir merkezinde kurulan Oruçoğlu Yağ San. Ve Tic. A.Ş., bugün 750 ton/gün yağlı tohum işleme, 300 ton ham yağ ve 450 ton küspe üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük on üreticisinden biri olarak anılmaktadır.

Oruçoğlu Yağ San. Ve Tic. A.Ş., hem üretim teknolojisinde, hem ambalaj dizaynında, hem de ürün çeşitliliğinde olmak üzere sektörün tüm alanlarında ilkleri gerçekleştirmiş öncü bir kuruluş olmayı başarmıştır.

 

• Dünyada ilk kez bir yeniliği yağ prosesinde uygulamış ve ''Bottom Discharge'' alttan boşaltmalı yer çekimine dayalı ekstraksiyon sistemini geliştirerek dünya patentinin sahibi olmuştur.

• Ürün gamına eklemiş olduğu Omega-3 İlaveli Ayçiçek yağı ile sıvıyağ sektöründe bir ilke imza atan Oruçoğlu Yağ, özellikle kalp ve damar hastalıkları için ideal bir ürün sunmuştur. Bu özel ürünün ambalajı, Türkiye'den sonra Dünya Ambalaj

• Organizasyon’nun düzenlediği yarışmada 2001 World Star ödülünü kazanmıştır.

• 2 senelik bir alt yapı çalışmasının ardından, toplam kaliteye ulaşmak amacı ile, kalite yönetim sistemini kurmuş, 1999 yılının Mayıs ayında 6 ay gibi kısa bir sürede TS EN ISO 9001 kalite belgesini almıştır.

 

VİZYON

Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş.; tüm faaliyetlerini uluslararası kalite standartlarında yürütmeyi felsefe edinmiş, daima tüketici ihtiyaçlarını ön planda tutan, Türkiye çapına yayılmış markaları ile lider bir gıda firması olmayı hedefler.

 

MİSYON

Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş. olarak misyonumuz, değişen tüketici ihtiyaçlarına uygun ürünler üreterek halkın beslenme kalitesini artıran, her açıdan uluslararası kabul görmüş bir şirket olmak için sistemler kuran, sahip olduğu teknolojiyi sürekli geliştiren; müşteri gereksinimlerine tam, doğru ve zamanında yanıt vererek ürünlerinde Oruçoğlu Yağ alışkanlığını yaratan, güvenilir, çevre ve insan faktörüne değer verme bilinciyle çalışan, sürekli eğitime ve gelişime inanan, bulunduğu pazarlarda daima lider olmayı amaçlayan ve optimum kar elde etmek üzere çalışan bir şirket olmaktır.

 

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nin oluşturulması ve yürütülmesinde aşağıdaki esasları benimsemiştir.

 

Müşteri Tatmini

Oruçoğlu; Yemeklik Bitkisel Sıvı Yağ üretiminde, müşteri odaklı bir firma olup; müşteri ihtiyacı ve beklentilerini ölçerek sürekli iyileştirme ve geliştirme felsefesi sonucu müşteri memnuniyetini hedefler.

 

İşletmede Kalite

İşletmedeki tüm faaliyetlerin bir defada ve daima doğru ilkesine uygun olarak yürütülmesi ve teknolojilerin geliştirilmesi esas alınır.

 

Eğitim

Kalite ve Gıda Güvenliği yönetim sisteminin sürekliliği ve gelişimi için, çalışanların süreçlere katılımına ve eğitime önem verilir.

 

Yönetim

Üst yönetim kuruluşun hedeflerle yönetilmesi için sistemler kurar ve denetler.

 

Ürün Güvenirliği

Tasarlanan, geliştirilen tüm ürünlerde ulusal ve uluslar arası standartlara ve yasalara uygunluk esas alınarak düşük maliyet ve yüksek kalitede gıda güvenliği sağlanır.

 

Temizlik ve Hijyen

Ham madde girişinden sevkıyata kadar proseslerin her aşamasında temizlik, hijyen ve sanitasyon uygulamaları ile son teknoloji kullanılarak el değmeden üretim yapılır.

 

Çalışma Ortamı

Çalışanların kendilerini ve işlerini geliştirebilecekleri çalışma ortamı hazırlanır, iyileştirmelerle ilgili önerilerin uygulanması sağlanır.

 

 

TARİHÇE

İLETİŞİM

 

 

          Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde  No: 13  AFYONKARAHİSAR

          +90 272 221 11 33(pbx)

          +90 272 221 11 32

           info@orucogluyag.com.tr

 

 

 

© Copyright 2016. All Rights Reserved.

Q AJANS

yaçiçek yağı, mısır yağı, zeytin yağı, fındık yağı,
SINCE 1968
yaçiçek yağı, mısır yağı, zeytin yağı, fındık yağı,
SINCE 1968
yaçiçek yağı, mısır yağı, zeytin yağı, fındık yağı,